Patrz w górę. Sięgaj po najlepsze.
Sprawdzone produkty na Twój dach.
Montica to młoda, nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się marka, oferująca materiały i akcesoria dachowe. Stworzona została przy współpracy z najlepszymi na rynku producentami materiałów dachowych.
Membrany dachowe

Membrany dachowe

To elementy wykorzystywane do wykonania dachu, wpływające na odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią. Jest obowiązkowym i bardzo praktycznym rozwiązaniem, chroniącym nie tylko przed opadami (deszczu i śniegu), ale też ze względu na paroprzepuszczalną budowę umożliwia odparowywanie wilgoci na zewnątrz.

W praktyce wyróżnia się membrany różnego rodzaju, które dobierane są w zależności m.in. od sposobu wentylacji dachu. Dostępne są zarówno membrany o niskiej, jak i wysokiej paroprzepuszczalności.

Dowiedz się więcej
Strefa kalenicy

Strefa kalenicy

W ofercie Montica dostępne są różne rodzaje taśm kalenicowych, które pozwolą kompleksowo i profesjonalnie wykonać wszystkie prace. Odpowiednio dobrana taśma kalenicowa ułatwia montaż, a tym samym wpływa na jakość finalnego wykonania. Wśród naszych produktów znajdziesz taśmy kalenicowe ołowiane, taśmy kalenicowe aluminiowe oraz wspornik łaty kalenicowej.

Dowiedz się więcej
Strefa okapu

Strefa okapu

Rolą kratki wentylacyjnej oraz grzebieni okapowych jest zabezpieczenie wylotu i przestrzeni pod powierzchnią pokrycia dachowego przed wlatywaniem tam ptaków, a nawet wtargnięciem gryzoni czy niepożądanego robactwa. Niektóre z nich mogłyby wyrządzić szkody pod pokryciem lub zalęgnąć się tam i rozwijać, uszkadzając chociażby termoizolację i hydroizolację, narażając tym samym konstrukcję dachu na przecieki. Dlatego właśnie u wylotu kanałów wentylacyjnych umieszcza się kratki wentylacyjne i grzebienie, które zabezpieczają jego światło, nie odcinając dopływu powietrza.

Dowiedz się więcej
Strefa komina

Strefa komina

Akcesoria, takie jak taśmy kominowe aluminiowe i ołowiane, a także listwy kominowe dostępne w Montica to produkty doskonałe. Dzięki naszym taśmom świetnie zabezpieczysz miejsca, w których komin styka się z dachem.

W naszej ofercie znajdziesz taśmy dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu bez problemu dopasujesz wariant kolorystyczny idealny do dachu.

Dowiedz się więcej
Strefa akcesoriów

Strefa akcesoriów

W ofercie Montica znajdują się kosze dachowe tłoczone podłużnie i poprzecznie, wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu zyskujesz pewność, że dostajesz produkt solidny i trwały. U nas znajdziesz również spinki do dachówki ciętej, określanej często spinka do zadań specjalnych. Za jej pomocą sprawnie i prawidłowo wykonasz wszystkie prace związane z mocowaniem dachówek przyciętych np. w koszach czy narożach konstrukcji dachowej.

Dowiedz się więcej
Strefa komunikacji dachowej

Strefa komunikacji dachowej

Komunikacja dachowa jest zagadnieniem bardzo złożonym, ale w wielu przypadkach obowiązkowym elementem, o którym trzeba pamiętać planując wykonanie dachu. Dostępne w naszej ofercie elementy komunikacji dachowej to stopnie i ławy kominiarskie. Elementy te muszą być przygotowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, dlatego warto wybrać rozwiązania solidne i sprawdzone. Postaw na jakość i wytrzymałość, wybierz dostępne w sklepie Montica elementy komunikacji dachowej.

Dowiedz się więcej
Strefa wentylacji

Strefa wentylacji

W ofercie Montica znajdziesz zróżnicowany wybór kominków wentylacyjnych. Jest to element wentylacji montowany na dachu lub przy ścianie budynku, w zależności od tego, jak rozprowadzana jest instalacja wentylacyjna. Kominek wentylacyjny zapewnia sprawną cyrkulację powietrza. Istnieją różne typy kominków wentylacyjnych, przeznaczone na odmienne pokrycia dachowe i do montażu w innych miejscach. Wybierz kominek wentylacyjny, który będzie sprzyjał szybkiemu usuwaniu wilgoci z twojego domu.

Dowiedz się więcej

Montica to najlepsze materiały
do budowy dachu!

Dowiedz się więcej